Догляд за бетоном влітку

 Для того, щоб вкладений бетон набрав необхідну міцність у відповідний  термін, за ним необхідно вести правильний догляд. В іншому випадку можна отримати низькоякісний, а іноді і непридатний бетон, що викличе руйнування конструкції, незважаючи на хороші матеріали, правильний підбір складу бетону і ретельне бетонування.

 Особливо важливий догляд за бетоном протягом перших днів після укладання. Необхідно підтримувати свіжовкладений бетон у вологому стані і непіддавати його різноманітним пошкодженням, ударам, а також захищати від різких змін температури і швидкого висихання. Надмірна спека, холод, удари і струси тим небезпечніше для бетону, чим менше його вік. Слід пам’ятати, що недоліки догляду в перші дні практично не можна відшкодувати ретельним доглядом у подальшому.

 При твердінні на повітрі бетон висихає і дає усадку, причому всихання зовні відбувається швидше, ніж усередині. Тому якщо вологість бетону при твердінні була недостатньою, на його поверхні з’являються дрібні усадочні тріщини.

 Догляд за бетоном здійснюють до одержання ним 70%-вої проектної міцності, для чого зазвичай потрібно 7… 15 днів.

 При температурі 5° С і нижче поливання бетону не виконують.

 Рух людей по забетонованій конструкції, а також установка  риштування та опалубки допускаються не раніше, ніж бетон досягне міцності 1,5 МПа (практично, при температурі повітря 15°С – через 2 доби, 10°С – через 3 доби, 5°С – через 4…5 діб).

post icon